Polub nas
Do góry

Anna Wintour: powstanie serial o legendarnej redaktor naczelnej magazynu Vogue

Ciekawe co na to Meryl Streep?

Anna Wintour i Tina Brown wylądują na telewizyjnych ekranach

Internet rozgrzała dziś informacja o akceptacji scenariusza serialu opowiadającego o przyjaźni i rywalizacji dwóch redaktorek. Po raz pierwszy poinformował o tym amerykański portal Variety.

Trwająca sześć godzin seria, oparta na książce „Newhouse” autorstwa Thomasa Maiera ma zadebiutować na ekranach pt. „All That Glitters”. Za projekt odpowiedzialna będzie m.in. Gale Anne Hurd, która na swoim koncie ma m.in. serial „The Walking Dead” oraz Judith Verno (Masters of Sex).

Foto: Tina Brown

Serial „All That Glitters”  opowie „prawdziwą historię” rywalizacji, przyjaźni i ogromnego dorobku jaki pozostawiły po sobie redaktorka magazynu Vogue i autorka kojarzona z takimi tytułami jak Vanity Fair czy The New Yorker. W branży w której dominują mężczyźni, obie były w stanie wpłynąć na to jak dziś wyglądają największe magazyny na świecie. Tina na arenie kultury wysokiej i celebrytów, a Anna, mody.

Ciekawe co na to Meryl Streep?

 

Czytaj też: Nowa kampania Zary wywołuje burzę w Internecie

Wygląda na to, że twórcy seriali polubili temat rywalizacji dwóch silnych kobiet. Kilka miesięcy temu na ekranach zadebiutował serial pt. „Feud” opowiadający o rywalizacji Joan Crawford Bette Davis. Jego produkcją zajął się twórca „American Horror Story,” Ryan Murphy.

źródło: www.variety.com

Więcej w dziale FILM