Polub nas
Do góry

Festiwalowy przewodnik: ile wydacie na letnie koncerty?

„Bitch better have my money…”

Wraz z kolejnymi ogłoszeniami i datami nadchodzących festiwali przyjdzie w końcu ten moment w którym będziecie musieli zajrzeć do portfeli i przekonać się ile wydacie w tym roku na koncertowe przyjemności

To pierwsza część naszych festiwalowych przewodników. W pierwszym odcinku zajmiemy się właśnie cenami. Oczywistością jest, że na najtańsze opcje jest już za późno bo tzw. pule „early birds” są już w większości wyprzedane, ale mimo to można jeszcze trafić całkiem niezłe okazje. Podsumujemy więc wszystkie polskie wydarzenia muzyczne, a dla łowców wrażeń dodamy również kilka festiwalu poza granicami naszego kraju.

Zaczynamy liczenie.

Open’er Festival

open'er festival

Termin: 28 czerwca – 1 lipca, Gdynia
Cena karnetu: 559 pln

Czy jest na świecie inny festiwal, na którym absolutna mega-gwiazda muzyki rockowej, Red Hot Chili Peppers wspólnie z wielotysięczną publicznością intonuje piłkarską przyśpiewkę, na dodatek bezbłędnie, praktycznie czystą polszczyzną? Mamy wrażenie, że nie. I właśnie możliwość takich niesamowitych przeżyć ściąga do Gdyni ponad 100-tysięczną publiczność.

Orange Warsaw Festival

orange warsaw festival

Termin: 2 czerwca – 3 czerwca, Warszawa
Cena karnetu: 379 pln

Barcelona ma Primaverę, Londyn w samym centrum miasta organizuje British Summer Time, Chicago szczyci się Lollapaloozą, a Nowy Jork – Panoramą. A Warszawa ma wydarzenie muzyczne, które jest jej muzyczną, kulturalną i rozrywkową wizytówką, doskonałym pomysłem na spędzenie już prawie letniego weekendu – Orange Warsaw Festival. Po niezwykle udanej, już dziewiątej edycji festiwalu, można stwierdzić, że festiwal wpisał się na stałe w muzyczny krajobraz miasta. Orange Warsaw Festival ma swoje sprawdzone miejsce – Tor Wyścigów Konnych na Służewcu.

Halfway Festival

halfway festival

Termin: 23 czerwca – 25 czerwca, Białystok
Cena karnetu: 160 pln

Halfway Festival skupia się głównie na dwóch nurtach – songwriterskim i folkowym, które wciąż są doskonałym polem do odkrywania nowych, nieznanych jeszcze artystów, bądź muzyków popularnych tylko w konkretnych krajach. Organizatorzy mówią zdecydowane „nie” dla geograficznej nudy dlatego festiwal gościł już artystów z różnych części Europy i Stanów Zjednoczonych.

Tauron Nowa Muzyka

tauron nowa muzyka

Termin: 6 lipca – 9 lipca, Katowice
Cena karnetu: 300 pln

Od 11 lat w malowniczej lokalizacji w Katowicach prezentują się najciekawsi debiutanci i najwięksi klasycy współczesnej elektroniki, ale także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi. Festiwal cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku, a Nowa Muzyka to marka będąca synonimem najwyższej jakości, rozpoznawanej i docenianej także poza granicami Polski. Aż trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową.

Audioriver Festival

audioriver festival

Termin: 28 lipca – 30 lipca, Płock
Cena karnetu: 260 pln

Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house’u, techno i drum & bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator.

OFF Festival

off festival

Termin: 4 lipca – 6 lipca, Katowice
Cena karnetu: 270 pln

OFF Festival powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować. Oczywiście, organizatorów cieszą pochwały, wyrazy uznania ze strony mediów i liczne nagrody, ale jeszcze bardziej cieszą ich pomysły, które narodziły się na festiwalu. Inspiracje, które przełożyły się na sztukę, pracę i życie prywatne. Bo nawet jeśli muzyka nie zmienia świata – nikt nas nie zmusi, byśmy przestali próbować.

Kraków Live Festival

kraków live festival

Termin: 18 sierpnia – 19 sierpnia, Kraków
Cena karnetu: 319 pln

Live Music Festival rozpoczął jako festiwal brzmień spod znaku hip – hopu, r’n’b i popu. W kolejnych latach, coraz więcej dla siebie mogli na nim znaleźć także fani rocka. Na scenach Live Music Festival gościły najznakomitsze gwiazdy obydwu gatunków muzyki. To jedyne wydarzenie, na którym można było zobaczyć razem Rihannę i Lily Allen, Missy Elliot i Kaiser Chiefs, The Killers obok 50 Centa czy Muse, dzielących scenę z The Chemical Brothers.

Soundrive Fest

soundrive fest

Termin: 31 sierpnia – 2 września, Gdańsk
Cena karnetu: 70 pln

Soundrive Fest to jeden z nielicznych festiwali promujący młodą muzykę alternatywną. Organizatorzy festiwalu stawiają przede wszystkim na różnorodność prezentowanej muzyki. Soundrive Fest odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. B90 oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – B90 posiada jedno z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych.

Colours of Ostrava

colours of ostrava

Termin: 19 lipca – 22 lipca, Dolne Witkowice
Cena karnetu: 395 pln

Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal wielogatunkowy, odbywający się od 2002 roku w czeskiej Ostrawie. W 2012 roku festiwal przeniesiono na obrzeża miasta, do niezwykłego, postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Wydarzenie zostało uhonorowane m.in. czeską nagrodą Anioła (Anděl) jako Wydarzenie muzyczne roku 2005 i 2006. Trzy lata z rzędu (2004-2006) było też uznane za najlepsze wydarzenie muzyczne przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal.

Sziget Festival

sziget festival

Termin: 9 sierpnia – 16 sierpnia, Budapeszt
Cena karnetu: 299 €

Festiwal odbywa się w samym sercu Budapesztu, na tak zwanej Wyspie Wolności. To siedmiodniowa podróż do świata kultury, gdzie główną rolę odgrywa muzyka. Co roku gromadzi ponad 400 tysięcy fanów z ponad 70 krajów, którzy cenią sobie Sziget za różnorodność programu oraz wspaniały klimat. Festiwal stanowi hołd dla wolności, różnorodności i radości, którą czerpiemy z życia. Nie zabraknie tam kolorów, bowiem to wydarzenie absolutnie dla wszystkich i o wszystkim.

Liczyliście dokładnie? Za SAME karnety wszystkie festiwale w Polsce / + Sziget i Ostrava zapłacicie…

2, 317 PLN / 3, 912 PLN

Więcej w dziale Qultura