Polub nas
Do góry

John Malkovich i Jude Law w obsadzie serialu „The New Pope”

Jesteście gotowi na ciąg dalszy serialu „Młody Papież”?

W naszym zeszłorocznym zestawieniu najlepszych seriali „Młody Papież” znalazł się w ścisłej czołówce. Wygląda na to, że kontynuacja produkcji w reż. Paolo Sorrentino ponownie zachwyci zarówno krytyków jak i fanów serii

Twórcy „The New Pope” zapowiadają, że nie będzie to bezpośrednia kontynuacja „Młodego papieża”, ale inna opowieść rozgrywająca się w watykańskich kręgach najwyższych władz kościelnych.

Do obsady serialu dołączy Jude Law, który wcielił się w tytułowego „Młodego papieża” – kontrowersyjnego Piusa XII, z pochodzenia Amerykanina Lenny’ego Belardo. W produkcji zobaczmy Johna Malkovicha, który zagra biskupa Rzymu. Reżyserem serii będzie ponownie Paolo Sorrentino.

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w listopadzie tego roku we Włoszech.

„Młody papież” to 10-odcinkowa koprodukcja HBO, Sky i Canal+, opowiadająca o kardynale Lennym Belardo, który zostaje wybrany na papieża. Jako Pius XII budzi olbrzymie kontrowersje zarówno wśród wiernych jak i najwyższych hierarchów Kościoła Katolickiego. Premiera serii miała miejsce 2016 roku. W Polsce serial emitowało HBO.

Czekacie na nową serię?

źródło: www.thehollywoodreporter.com

Więcej w dziale seriale