Polub nas
Do góry

„Labyrinth” – powstanie sequel kultowego filmu Davida Bowie

Startują pracę nad kontynuacją filmu z 86′ roku, ale nie zobaczymy w nim Króla Goblinów.

Kultowy, osadzony w świecie fantasy musical „Labyrinth” w którym David Bowie wcielił się w seksownego Króla Goblinów powróci z sequelem

Za reżyserię projektu odpowiedzialny będzie Fede Alvarez, a na stołku producenta zasiądzie córka Jima Hensona, twórcy oryginalnej wersji opowieści, Lisa Henson.

Oryginał, którego premiera odbyła się w 1986 roku poniósł całkowitą klęskę w box office, ale ogromna popularność muzyka sprawiła, że kilka lat później „Labirynth” stał się produkcją, którą do dziś opisuje się mianem kultowej. Młoda Jennifer Connelly wcieliła się w rolę Sary – dziewczyna traci brata, a złowrogi Król Goblinów daje jej tylko 13. godzin na wyjście z labiryntu i odzyskanie brata.

Od lat w Internecie pojawiały się plotki o możliwej kontynuacji filmowej produkcji, a o ostatniej słyszeliśmy w ubiegłym roku – mówiono wtedy, że za scenariusz odpowiedzialna będzie Nicole Perlman, która na swoim koncie ma między filmy z uniwersum „Guardians of the Galaxy.” Kolejne plotki pojawiły się rzecz jasna, kilka dni po śmierci Davida.

Nowy projekt nie będzie jednak remake’iem klasyka, a kontynuacją historii – tym razem bez udziału postaci w którą wcielił się Bowie.

 

Czytaj też: W Londynie powstanie pomnik dla Davida Bowie

Reżyser, Fede Alvarez, pracował ostatnio nad horrorem pt. „Don’t Breathe.” Teraz, cały wolny czas poświęca na film „The Girl in the Spider’s Web” czyli sequel filmu „The Girl With the Dragon Tattoo”. Jak donosi Hollywood Reporter, reżyser rozpocznie pracę nad Labiryntem, gdy skończy swój obecny projekt.

źródło: www.dazed.com

Więcej w dziale News