Polub nas
Do góry

Meryl Streep w filmie „Mary Poppins Returns”

Streep ponownie podejmie współpracę z reżyserem filmy „Into the Woods” Robem Marshalem.

Pierwszy efekt współpracy Meryl Streep i Roba Marshalla to filmowy musical Into the Woods w którym aktorka zachwyciła fanów swoją rolą wiedźmy

Kiedy więc dowiedzieliśmy się, że aktorka powróci w kolejnym musicalu Marshala – „Mary Poppins Returns” – byliśmy przekonani, że jest to z całą pewnością najlepszy z możliwych wyborów.

Czytaj też: Wybieramy najlepsze filmy z udziałem Meryl Streep

W nowej wersji klasyka, gdzie w roli głównej pojawi się Emily Blunt, Streep zagra postać Topsy, ekscentrycznej kuzynki Mary, która istnieje jedynie w jej własnym świecie. Akcja filmu rozegra się w latach 30-tych dwudziestego wieku, kiedy to Michael (Ben Whishaw) i Jane Banks (Emili Mortimer) są już dorośli. Kiedy Michael traci żonę, Mary powraca do jego życia (w towarzystwie lampiarza, którego zagra Lin-Manuel Miranda), aby pomóc rodzinie Banksa po stracie ukochanej Jane.

Jedną z najważniejszych misji Mary, będzie zabrać rodzinę do swojego świata. Podczas tej wizyty, Streep wykona utwór skomponowany specjalnie na potrzeby filmu przez Marca Shaimana Scotta Wittmana.

Tym z Was, którzy nie do końca zaznajomieni są z serią autorstwa P.L. Travers przypominamy, że postać Topsy po raz pierwszy pojawiła się w książce „Mary Poppins Comes Back” z 1935 roku. Nie znamy jeszcze wielu szczegółów, ale autorka kostiumów do filmu, Sandy Powell zapowiada, że przy postaci w którą wcieli się Streep inspiracją będzie m.in. dziwaczna biżuteria.

Światowa premiera filmu odbędzie się w Boże Narodzenie 2018 roku.

Colin Firth, Angela LansburyDick Van Dyke, którzy pojawili się w oryginalnym filmie z 1964 roku również powrócą na ekran. Zabraknie jednak odtwórczyni tytułowej roli Julie Andrews, która mimo, że z projektu zrezygnowała, przyznała, że trzyma mocno kciuki za nową obsadę.

źródło: www.vanityfair.com

Więcej w dziale FILM