Polub nas
Do góry

Miłość, młodość i pierwszy raz… – wygraj zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu „Kalifornia”

Debiutancki pełnometrażowy film Mariny Person „Kalifornia” wejdzie do polskich kin 21 kwietnia.

Historia nastolatki z São Paulo osadzana w latach 80. W czasach kiedy odkryto AIDS a na brazylijski rynek trafiła pierwsza płyta The Smiths. Film w Polsce został wyróżniony przez jury 9. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA

Z filmem „Kalifornia” będzie można obejrzeć krótką animację „Mirrors” reż. Zofia Lubińska i Mai Bui Ngoc. Szort pokazywany był m.in. na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty i Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

Czytaj też: „American Honey” – niezwykła podróż przez Stany

Jest rok 1984. Estela przechodzi burzliwy okres dojrzewania, próbuje sobie poradzić ze skomplikowanym światem seksu, miłości i przyjaźni. Najbardziej podziwia swojego wujka Carlosa i chce go odwiedzić w Kalifornii. Gdy jednak on wraca do Brazylii wychudzony, słaby i chory, wszystko się zmienia. Estela przeżyje kryzys i odtąd już zawsze będzie patrzyła na świat w inny sposób.

Zobacz oficjalny zwiastun filmu.

Nieszablonowa historia o dojrzewaniu.

„Kalifornia”, reżyserski debiut aktorki Mariny Person, to ciekawa ścieżka dźwiękowa z lat 80. i interesujące kreacje aktorskie. Film opowiada o dość typowych dylematach wieku dojrzewania – pierwsze miesiączki, nastoletnie miłości, utrata dziewictwa – na szczęście robi to w nieszablonowy sposób w ciekawych wizualnie okolicach São Paolo.” Screendaily, Wendy Ide

Film dzieje się w São Paulo, architektura i atmosfera przypominają nam lata 80.: polityczne, muzyczne (narodziny brazylijskiej sceny rockowej), modowe (surfwear), gotyckie, New Wave’owe. Kalifornia pokazuje dorastanie sprzed niemal czterech dekad, ale robi to w taki sposób, że temat jest aktualny również dzisiaj.

Kilka słów od reżyserki

Marina Person przeżywała swoją młodość w burzliwych latach 80., więc nic dziwnego, że w tej dekadzie umieściła akcję swojej „Kalifornii”. Estela, główna bohaterka tego filmu, w 1984 roku ma 17 lat.

Reżyserka wyjaśnia: „Napisałam ten scenariusz, bo chciałam wspomnieć swoją młodość. Przeżyliśmy okres wolności, po którym nastąpiła dwudziestoletnia dyktatura. W tym czasie mieliśmy swoje pierwsze doświadczenia seksualne, a właśnie odkryto AIDS. Patrzę na to wszystko oczami Esteli, a w tle widzimy świat muzyki post-punkowej i brazylijskiego rocka”.

#KONKURS

Mamy dla Was 12 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Kalifornia,” który odbędzie się 18 kwietnia o 19:30 w sali B kina Luna, aby wygrać zaproszenie należy polubić ten post, a w komentarzu oznaczyć osobę z którą chcielibyście się wybrać na ten film.

Zwycięzców wybierzemy 10 kwietnia o godz. 20:00. Powodzenia.

Więcej w dziale konkurs