Polub nas
Do góry

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

Kilka tygodni wcześniej, Metropolitan Museum of Arts postanowiło podzielić się ze wszystkimi kolekcją ponad 375,000 obrazów.

Nowojorskie Muzeum Solomona R. Guggenheima powiększyło swoją internetową kolekcję książek i umożliwiło nam ściągnięcie ponad 200 tytułów o sztuce zupełnie za darmo

Kolekcja, którą już teraz możecie zapisać w bibliotekach swoich komputerów to marzenie każdego, kto choć trochę interesuje się światem sztuki wszelakiej. Najlepsze jest jednak to, że zawsze możecie mieć ją przy sobie i nie zajmuje połowy naszych mieszkań.

Sprawdź też: Jak czytać jedną książkę tygodniowo? Poradnik

Guggenheim Museum

Fot. Solomon R. Guggenheim Museum, New York

Najstarsza książka z kolekcji Guggenheima pochodzi z 1939 roku, a wśród autorów znajdą się m.in. Wassily Kandinsky, Frank Lloyd Wright, Pablo Picasso, Roy Lichtenstein, Dan Falvin czy Mark Rothko. Pierwsze próby udostępnienia ogromnej biblioteki w sieci rozpoczęły się już w 2012 roku – na stronie muzeum pojawiło się wtedy 65 tytułów.

Teraz kolekcja to dokładnie 205 książkowych pozycji.

Kilka tygodni wcześniej, Metropolitan Museum of Arts postanowiło podzielić się ze wszystkimi kolekcją ponad 375,000 obrazów. „Naszym głównym celem było stać się bardziej otwartą i dostępną dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się sztuką, instytucją,” powiedział dyrektor Met, Thomas P. Campbell, otwierając tym samym nowy sposób myślenia o dostępie do dzieł największych mistrzów.

Kliknij tutaj, aby przejrzeć całą kolekcję Muzeum Guggenheima.

źródło: http://www.out.com

Więcej w dziale News