Polub nas
Do góry

Muzyka świata i oriental jazz zabrzmią na żywo w Goethe-Institut

Koncert jest wydarzeniem finałowym cyklu „Szczęśliwej podroży.”

Oryginalnie brzmiąca niemiecko-turecka grupa swoje inspiracje czerpie z trzech tysięcy lat historii kultury obszaru basenu Morza Śródziemnego i łączy je z jazzującymi improwizacjami

Już 26 maja o godz. 20:00 zespół zagra w warszawskim Goethe-Institut.

Od początku swojego istnienia, od 1995 roku, FisFüz koncertuje na całym świecie – w Europie i na innych kontynentach – zbierając muzyczne inspiracje z krajów takich, jak Sudan, Irak, Iran, Jordania, Korea czy państwa Afryki Północnej.

 

Kliknij tutaj, aby zarezerwować bezpłatną wejściówkę na koncert.

W swoim nowym programie i na ostatniej płycie „Bonsai – 20 years of oriental jazz“ zespół z pasją i po mistrzowsku reasumuje najważniejsze momenty swojej dwudziestoletniej muzycznej podróży. Płyta zawiera nowe aranżacje najlepszych utworów z ostatnich dwóch dekad historii grupy.

FisFüz jako zespół nie traci nigdy swojej autentyczności, każdy jego członek czerpie ze swoich muzycznych i kulturowych korzeni, by wspólnie z innymi dokonywać nowych odkryć. FisFüz tworzą: Murat Coşkun (perkusja), Annette Maye (klarnet), Gürkan Balkan (oud, gitara, wokal).

Sprawdźcie szczegóły i oficjalną stronę wydarzenia na Facebooku.

Koncert jest wydarzeniem finałowym cyklu „Szczęśliwej podroży“, przedstawiającego szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentującego spotkania z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych.

Wydarzenia odbywały się od 17 lutego w bibliotece Goethe-Institut przy ul. Chmielnej 13a.

źródło: materiały prasowe

Więcej w dziale Patronaty