Polub nas
Do góry

Netflix wyprodukuje Wiedźmina

FILMOWY NEWS ROKU!

Wygląda na to, że historia Geralta szybko się nie skończy

Mimo, że firma CD Projekt Red nie planuje już kolejnej gry, to Netflix ma nieco większe ambicje. Serwis ogłosił, że wyprodukuje oryginalny serial oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Oznacza to, że fabuła będzie prawdopodobnie bliższa powieści niż kultowej już gry.

Za produkcję serialu odpowiedzialny będzie duet w składzie Sean Daniel oraz Jason Brown, którzy na swoim koncie mają m.in. serial „The Expanse,” a na stołku konsultanta artystycznego zasiądzie sam Sapkowski. W oficjalnej informacji prasowej czytamy.

 

„Historia Wiedźmina to opowieść o niekonwencjonalnej rodzinie, która razem staje do walki za prawdę w niebezpiecznym świecie. Bohaterowie są oryginalni, zabawni i zaskakujący, nie możemy doczekać się kiedy pokażemy Wam ją na Netflix – najlepszym na świecie miejscu do tworzenia innowacyjnych historii.”

„Jestem zaszczycony, że Netflix wziął się za adaptacje mojej sagi,” powiedział Andrzej Sapkowski. „Będą oddani materiałom i motywom, które tworzyłem przez ponad 30. lat i nie mogę doczekać się kiedy zobaczę swoich bohaterów w największej platformie streamingowej na świecie.”

Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery serialu jednak pierwsze plotki mówią o roku 2018 lub 2019.

Którego z aktorów obsadzilibyście w roli głównej? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej w dziale FILM