Polub nas
Do góry

Niemal 100 teatrów w Polsce z biletami za 500 groszy

Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie w tym roku po raz trzeci.

Około 40 tysięcy biletów w specjalnej cenie 500 groszy czekać będzie na widzów, którzy w najbliższą sobotę (13 maja) staną przed kasami 98. teatrów z 39 miast

Pełna lista spektakli, które zostaną zagrane za grosze w ramach Dnia Teatru Publicznego znajduje się na specjalnej stronie-kalendarzu. Odwiedzając ją można uzyskać także szczegółowe informacje o teatrach oraz o godzinach otwarcia kas.

W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 98 teatrów z 39 polskich miast, a więc o siedem teatrów więcej niż w roku ubiegłym. Zmieni się także nieco formuła samego świętowania.

Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień – od 13 do 20 maja.

Główny cel akcji to przybliżanie teatru widzom i wskazanie, że jest on miejscem dostępnym, bezpiecznym oraz reagującym żywo na codzienne problemy. I właśnie do aktualności tematów, które teatr porusza, nawiązuje w tym roku cena biletu.

500 groszy odpowiada bowiem liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty. To także wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy przy okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru Publicznego zwracali uwagę na repertuar współczesny, jako na ten, który bardzo ich interesuje.

Sprawdźcie stronę wydarzenia na Facebooku.

Pomysł święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja „biletu za grosze”, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polsce, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów.

Przygotujcie się na ogromne kolejki!

źródło: materiały prasowe

Więcej w dziale Teatr