Polub nas
Do góry

O co chodzi z „Netlifx and Chill?”

Skąd się wzięło i dlaczego stało się tak popularne? Historia zwrotu „Netflix and chil.”

Niezwykle popularne za Oceanem powiedzenie, które prawdopodobnie już niebawem zaleje tablice polskich użytkowników czyli "Netflix and chill." Skąd się wzięło i co oznacza? Odpowiadamy.

Wyrażenie "Netflix and chill" oznacza tak naprawdę spotkanie dwóch osób (w optymistycznym scenariuszu płci przeciwnej), które pełne jest erotycznych uniesień lub prościej... po prostu seks.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o nowym sezonie "Stranger Things"

Jest to klasyczny przykład tego jak media społecznościowe kreują kulturę młodych ludzi. Wszystko zaczęło się od powiedzenia "Can't wait to leave work so I can watch Netflix and chill!", które używane jest już przez naszych amerykańskich przyjaciół odkąd pojawił się popularny serwis streamingowy, aż w końcu w konwersacjach zaczęły pojawiać się zwroty typu "He said he loves me, but I know he just wants to Netflix and chill."

Dla amerykańskich nastolatków powiedzenie, które podobno narodziło się na Twitterze było niezwykle wygodne. Co pomyślą rodzice 16-letniej dziewczynki kiedy przyjdzie do niej wiadomość od chłopaka o treści "Netflix and chill?" - prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy, że już za chwilę ich córka utraci...

Skąd się wzięło i dlaczego stało się tak popularne?

2009

Wyrażenie „Netflix and chill” pojawia się w sieci po raz pierwszy.

netflix

Więcej w dziale felietony