Polub nas
Do góry

O tym się mówi: Dlaczego młodych nie stać na mieszkanie? Avocado

Znajdźcie kłamstwo.

W oświadczeniu, na które gapiliśmy się całe osiem minut, pochodzący z Australii zdobywca rynku nieruchomości stwierdził, że powodem dla którego młodzi nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkań jest: avocado

Tim Gurner, 35-cio latek na którego koncie bankowym znajduje się minimum pół miliarda dolarów, powiedział, że jedynym rozwiązaniem problemu młodych z mieszkaniami jest (rzecz jasna) oszczędzanie…

Użył do tego dość specyficznego przykładu:

„Kiedy starałem się kupić pierwsze mieszkanie, nie wydawałem w tym czasie po 19 dolarów na kanapkę z avocado i cztery kawy dziennie po 4 dolary za sztukę. Żyjemy w czasach kiedy oczekiwania młodych są bardzo wysokie. Co dzień chcą jeść w knajpach, podróżować… Ludzie z mieszkaniami ciężko na nie pracowali, a przede wszystkim oszczędzali każdego dolara jaki wpadł im do kieszeni.”

Co ciekawe, Gurner nie jest jedynym „średnio znaczącym” mieszkańcem Australii, który połączył generacyjne trendy ze spożyciem posiłków. We wrześniu, Bernard Salt – swoją drogą to imię prawdziwego człowieka, a nie nazwa francuskich produktów do mycia – podzielił się ze światem podobnymi obserwacjami:

„Często widuję młodych, którzy zamawiają kanapki z avocado za 22 dolary/sztuka. Mnie na to stać, ale jestem już w średnim wieku i założyłem już rodzinę na którą mnie stać i prowadzę normalne życie. Jak jednak młodzi mogą sobie na to pozwolić? Takie pieniądze w skali miesiąca spokojnie starczyłyby na depozyt na zakup mieszkania.”

Prawdą jest, że obecny rynek nieruchomości jest niebezpiecznym i niepewnym miejscem dla młodych jednak z drugiej strony drożeją też studia i wszystko inne, a nie żyjemy już w czasach kiedy skończenie wyższej uczelni gwarantowało pracę.

Foto: Tim Gurner, miliarder z Australii

Drożejąca edukacja, usilne wmawianie nam, że warto jeść w knajpach, niepewny rynek pracy i podupadająca pozycja studiów to tylko niektóre z powodów o których moglibyśmy pomyśleć zastanawiając się nad tym dlaczego nie mamy teraz w kieszeniach pół miliona złotych na przytulne cztery kąty.

Z drugiej strony… czemu nie zrzucić winy na avocado?

źródło: www.gq.com

Więcej w dziale lifestyle