Polub nas
Do góry

Olly Alexander opowie o zdrowiu psychicznym osób homoeseksualnych w nowym dokumencie BBC

„Olly Alexander: Growing Up Gay” sprawdzi czy społeczności homoseksualne są bardziej podatne na problemy na tle zaburzeń psychicznych.

„Brałem zarówno leki przeciw depresyjne jak i przeciwlękowe, byłem leczony na obie te przypadłości,” mówi lider zespołu Years & Years w jednym ze swoich ostatnich wywiadów

„W szkole cierpiałem na zaburzenia odżywania, bulimię, okaleczałem się… to wszystko oznaki problemów ze zdrowiem psychicznym. Nie tylko dotknęło to mnie, ale także rodzinę i najbliższych przyjaciół i jestem pewien, że na świecie jest całe mnóstwo takich osób.”

Olly Alexander od zawsze był do bólu szczery, kiedy dziennikarze pytali o przeszłość, a kontynuacją tej postawy będzie nowy film dokumentalny pt. „Olly Alexander: Growing Up Gay, który niebawem zostanie przygotowany dla stacji BBC. Jest częścią cyklu Gay Brittania – nowej formuły programowej uruchomionej ku czci 50-tej rocznicy wprowadzenia Ustawy o Przestępstwach Seksualnych z 1967 roku.

 

Czytaj też: Niemal połowa lekarzy wciąż myśli, że homoseksualizm jest chorobą

Główną misją filmu będzie odpowiedź na pytanie dlaczego przedstawiciele środowisk homoseksualnych i LGBT są bardziej podatni na problemy natury psychicznej od pozostałych członków społeczeństwa. Alexander zmierzy się z tym na przykładzie własnego życia.

Data premiery dokumentu nie jest jeszcze znana.

źródło: www.dazed.com

Więcej w dziale News