Polub nas
Do góry

W piątek, pierwszy pośmiertny album Prince’a z nowymi piosenkami

Singiel „Deliverance” już dostępny do odsłuchu.

Tytułowy singiel nadchodzącego krążka Prince’a jest już dostępny do odsłuchu w Stanach Zjednocznych za pośrednictwem Apple Music

Premiera nowej płyty została zapowiedziana na 21. kwietnia w pierwszą rocznicę śmierci wokalisty.

Na wydawnictwie znajdzie się w sumie sześć „nowych, nieodkrytych jeszcze nagrań,” które Prince zrealizował w latach 2006-2008, czytamy w oficjalnej zapowiedzi prasowej. Krążek pojawi się pt. „Deliverance,” a singla tytułowego mogą posłuchać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednocznych – jak informuje oficjalna strona wokalisty jest to spowodowane restrykcyjnym prawem licencyjnym.

Na szczęście singiel pojawił się w serwisie Soundcloud. Posłuchajcie.

Prince współtworzył materiał z krążka z Ianem Boxillem, który dokończył utwory po śmierci wokalisty. „Ten album będzie przede wszystkim ponadczasowy – nie tylko ze względu na brak Prince’a ale również ze względu na wydarzenia z którymi stara uporać się dzisiejszy świat. Mam nadzieję, że krążek zapewni fanom chwilę komfortu,” powiedział Boxill.

Czytaj też: 10 pośmiertnych albumów Prince’a?

Producent wyjaśnił także dlaczego krążek ukaże się pod skrzydłem niezależnej wytwórni: „Prince od zawsze zastanawiał się jak uniknąć kontraktów z wielkimi firmami i dotrzeć z muzyką bezpośrednio do słuchacza. Zdecydowaliśmy się na ten krok bo wiem, że tego chciałby właśnie mój przyjaciel.”

Premiera krążka „Deliverance” już 21 kwietnia.

Więcej w dziale muzyka