Polub nas
Do góry

Polscy projektanci podbijają Rzym

Polscy projektanci prezentujący swoje mini kolekcje w ramach konkursu OFF Fashion tym razem zaprezentują się w nie w Kielcach, a w stolicy mody włoskiej – Rzymie. Już dziś na wybiegach słynnego Alta Moda swoje kolekcje pokażą Halina Mrożek, Michał Mrzygłód, Łukasz Stachowicz, Aneta Zielińska, Katarzyna Jaworska i Rafał Zieliński. Szóstka laureatów ostatniej edycji kieleckiego konkursu pokaże się w ogrodach Ambasady Polskiej w Rzymie.

Alta Moda to najbardziej prestiżowe wydarzenie haute couture we Włoszech. Odbywa się dwa razy w roku i stanowi przegląd najlepszych realizacji projektantów i krawców. Ogromny zaszczyt spotkał młodych projektantów, którzy zostali zaproszeni na to wyjątkowe wydarzenie. Na jego czele stoi prezydent Alta Moda Roma – Silvia Venturini Fendi oraz prezes honorowy Santo Versace.

Tematem przewodnim pokazu „Awangarda polska na wybiegu”, który zamknie kalendarz wydarzeń Alta Moda, będą związki mody z teatrem. Prezentacjom kolekcji młodych projektantów z Polski towarzyszyć będą pokazy lalek, które powstały w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Organizatorzy chcą nawiązać do wspólnego dziedzictwa kulturowego Polski i Włoch, zademonstrować efekty prac polskich i włoskich kostiumologów. Pokazy będą tematycznie i stylistycznie nawiązywać do znanych europejskich bajek – „Śpiącej Królewny”, „Baśni o zaklętym Kaczorze”, „Pinokia” i „Królewny Śnieżki”.

[justified_image_grid ids=”34116, 34118, 34119, 34121″ row_height=260 link_title_field=description img_alt_field=title caption=slide overlay=hovered lightbox=photoswipe orderby=menu_order last_row=normal mouse_disable=yes]

Organizowany od 2007 konkurs OFF Fashion to dziś najważniejszy w Polsce konkurs wspierający młodych, awangardowych projektantów. Udział w konkursie jest szansą na rozpoczęcie kariery w świecie mody. Organizatorzy i jurorzy konkursu otwierają przed uczestnikami wiele drzwi, ale to projektanci muszą przez nie przejść i sprawić, żeby otwierały się przed nimi kolejne. Jak powiedział jeden z jurorów, projektant Mariusz Przybylski: „OFF Fashion ubiera ulicę”, dlatego pośród nadesłanych prac najbardziej cenione są te,  które w twórczy sposób przełamują konwencje, kreują nowe trendy.

Organizator: Kieleckie Centrum Kultury

Patronat: Jego Ekscelencja Wojciech Ponikiewski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej, Republice San Marino i Republice Malty.

Więcej w dziale moda