Polub nas
Do góry

Powstanie sequel filmu „Mamma Mia!”

Na ekran mają powrócić Maryl Streep, Pierce Brosnan i reszta oryginalnej obsady.

Wydaje się jakby to było wczoraj, kiedy Meryl Streep spędzała wakacje w Grecji śpiewając i tańcząc ze swoimi przyjaciółmi przygotowując się do ślubu. Takie właśnie wspomnienia kojarzą nam się z filmem Mamma Mia! z 2008 roku. Teraz, po niemal 10. latach wytwórnia Universal zapowiedziała nowy sequel pt. Mamma Mia: Here We Go Again!

Jak donosi amerykański portal Deadline, twórcy planują przywrócić całą oryginalną obsadę i dodać jeszcze więcej piosenek zespołu ABBA. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Ol Parker, który na swoim koncie ma m.in. „The Best Exotic Marigold Hotel,” a pomogą mu w tym członkowie kultowego zespołu, Benny Andersson oraz Björn Ulvaeus.

 

Czytaj też: 6 filmów z Meryl Streep, które trzeba zobaczyć

W oryginale, Streep wcieliła się w rolę matki Amandy Seyfried, która zaprasza na swój ślub trzech byłych facetów matki – Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård, aby dowiedzieć się, który z nich jest jej prawdziwym ojcem. Sequel prawdopodobnie skupi się na postaci ojca, ale obawiamy się, że zniszczy to główne przesłanie, że rodzinę, tak naprawdę można sobie wybrać.

Pomimo, że krytycy nie byli zachwyceni filmem to produkcji udało się zarobić ponad 144 miliony dolarów w amerykańskim box office. Kolejna część pojawi się niemal dokładnie w dziesiątą rocznice premiery oryginalnej produkcji.

Premiera 20. lipca 2018 roku.

źródło: www.vanityfair.com

Więcej w dziale FILM