Polub nas
Do góry

Sixto Rodriguez w Polsce

Bohater obsypanego nagrodami filmu dokumentalnego Searching For Sugar Man zagra 28 marca w warszawskiej Sali Kongresowej!

Legendarny gitarzysta i wokalista, który swoje pierwsze koncerty grał w latach 60. ubiegłego wieku w rodzinnym Detroit już wkrótce pojawi się na pierwszym koncercie w naszym kraju

W połowie lat 70. jego muzyka zyskała niewielki rozgłos w Australii i Nowej Zelandii, gdzie muzyk pojechał z niewielką trasą koncertową, odnosząc pewien sukces. W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje.

Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli Rodriqueza, co zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery. Historia muzyka została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Searching for Sugar Man”, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie!

Sixto Rodriguez, artysta znany wcześniej tylko niewielkiej grupie pasjonatów muzyki stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych artystów w naszym kraju. Zainteresowanie postacią tego niezwykłego artysty i jego muzyką jest olbrzymie.  Jego piosenki można zaliczyć do pierwszej piątki muzycznych objawień czterech ostatnich dekad w muzyce. Gwarantujemy, że każdy, kto znajdzie choć chwilę na posłuchanie piosenek Sixto zakocha się od razu w tych niezwykłych, ponadczasowych kompozycjach.

Breaking: Rodriguez zdecydował się zagrać drugi koncert w Warszawie:

„Z przyjemnością informujemy, że Sixto Rodriguez wystąpi w Polsce dwukrotnie! Po wyprzedaniu koncertu zaplanowanego na dzień 28 marca, artysta zdecydował się na występ kolejnego dnia – 29 marca. Obydwa koncerty odbędą się w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na drugi koncert trafią do sprzedaży jeszcze dziś o godzinie 12:00”

Koncert w Sali Kongresowej, który dobędzie się 28 marca 2014 będzie pierwszą wizytą legendarnego muzyka w naszym kraju! Bilety na występ trafią do sprzedaży w najbliższy piątek!

Więcej w dziale koncerty / festwale