Polub nas
Do góry

Spektakl o dresach i hipsterach „Naga Praga” w Teatrze Młyn – wygraj zaproszenia

Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą?

Ostatni poniedziałek maja zaczynamy konkursem z biletami do Teatru Młyn

Niezależna i dobrze sytuowana singielka z Warszawy wraca z imprezy w hipsterskiej knajpie na prawym brzegu Wisły. Jest zmęczona i pijana, zamiast na postój taksówek trafia na jedno z praskich podwórek.

Rzeczywistość zaczyna mieszać się ze snem, bohaterka rozpoczyna dziwną podróż po ‚innej wersji’ swojego własnego życiorysu. Może gdyby nie zbieg okoliczności, byłaby praską ‚lumpeksiarą’ sprzedającą czosnek na Grochowskiej i czekającą nocami na męża alkoholika…

„Naga Praga” to rodzaj scenicznego żartu, nie pozbawionego jednak goryczy i złośliwości wobec współczesnego świata. Życiorys hipsterskiej singielki i ‚dziewczyny z Pragi’ przeplatają się ze sobą, prascy Hipsterzy zamieniają się w Dresów, modny klub w podwórko przy trzepaku, a mroczny DJ w tajemniczego ostrzarza noży. Spektakl poddaje analizie fenomen współistnienia w jednej przestrzeni dwóch odrębnych społecznie światów, z których każdy rządzi się swoimi prawami – czy te prawa, nie są jednak niepokojąco podobne?

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o spektaklu i biletach.

Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą? Czy istnieje możliwość komunikacji między tymi dwoma odrębnymi rzeczywistościami? Czy istnieje możliwość scalenia tych rzeczywistości w nas samych – w jedną, wspólną tożsamość?

KONKURS

Mamy dla Was po trzy podwójne zaproszenia na spektakle, które odbędą się: 1 czerwca (g. 19:30) oraz 3 czerwca (g. 17:00), aby wygrać należy polubić ten post, a w komentarzu wybrać preferowany termin spektaklu, który chcielibyście zobaczyć.

Zwycięzców wybierzemy 30. maja o godz. 10:00. Powodzenia.

Więcej w dziale konkurs