Polub nas
Do góry

St. Vincent zapowiada „najlepszy album w swojej karierze”

W 2017 będziemy mogli obejrzeć też, debiutancki film Annie Clark.

St. Vincent wypowiedziała się o swoim nowym albumie, obiecując „najlepszy krążek w swojej dotychczasowej karierze”

Urodzona w Oklahomie artystka – AKA Annie Clark – wydała swój ostatni album na początku 2014 roku. Od tej pory wokalistka stale pracuje nad jego następcą, a w wolnych chwilach przygotowywuje się także do premiery swojego reżyserskiego debiutu pt. „The Birthday Party”.

St. Vincent – „The Birthday Party”. Zapowiedź.

W wywiadzie z magazynem FACT, Clark potwierdziła, że większość materiału na krążek jest już gotowa, ale celem artystki jest zaprezentowanie światu „najlepszego wydawnictwa w karierze”.

„Ze wszystkich piosenek, które mam w swojej bibliotece spokojnie byłabym w stanie złożyć nie jedną, a trzy nowe albumu,” wyjaśniła. „Teraz jestem gotowa wrócić do pracy i mam nadzieję, że uda mi się złożyć to w taki sposób, aby pokazać Wam najlepszą dotychczas płytę.”

Czytaj też: St. Vincent z nowym utworem na festiwalu Davida Lyncha

Poza pracą nad krążkiem i debiutem filmowym, Clark planuje również przygotować pierwszą w swojej karierze instalację artystyczną. „Nie mogę jeszcze zdradzać szcczegółów, ale mogę obiecać Wam, że zarówno płyta jak i wystawa pojawią się mniej więcej w tym samym czasie,” powiedziała. „Stanie się to z całą pewnością w tym roku, ale nie mogę obiecać dokładniejszych terminów.”

St. Vincent wyjaśniła również, że instalacja artystyczna „nie będzie miała nic wspólnego z muzyką,” dodająć: „To kompletnie inna historia. Na tym etapie nie mogę powiedzieć nic poza tym, że jestem bardzo podekscytowana.”

Kilka miesięcy temu Clark nazwała swój nadchodzący materiał „zmianą o 360 stopni” w porównaniu do ostatniego wydawnictwa.

„Miałam dużo czasu, aby przemyśleć wszystkie doświadczenia ostatnich 10 lat; od sposobu w jaki podchodzę do procesu tworzenia, jak i również tras koncertowych i samej muzki,” zdradziła w rozmowie z magazynem Guitar World. „Mam wrażenie, że będzie to najbardziej przemyślana rzecz jaką kiedykolwiek udało mi się wydać.”

Więcej w dziale muzyka