Polub nas
Do góry

Tajemnicza Lorde w rozmowie z „Elle” i „Rolling Stone”

Gwiazda mówi o tym dlaczego nienawidzi tworzyć w Los Angeles i o swoim życiu w Nowej Zelandii.

Szykuje nam się triumfalny powrót Lorde. W ramach przygotowań do premiery krążka „Melodrama,” wokalistka pojawiła się ostatnio na okładkach magazynu Elle i Rolling Stone. Cztery lata po premierze chwytliwego „Royals,” Ella Yelich-O’Connor inspiruje młode wokalistki swoim stylem i ponurymi tekstami

Wszyscy, którzy znani są z tworzenia psychodelicznych tekstów o grzybkach, jak choćby Halsey, której cechą charakterystyczną są teksty o rozstaniach i huraganach w jakimś stopniu inspirowali się niesamowitą zdolnością Lorde do godzenia się z samym sobą. Czasy artystek muzyki pop śpiewających w szkolnych mundurkach już dawno minęły…

W dzisiejszym świecie talent najlepiej wygląda w marynarkach i najlepszych kreacjach od takich marek jak m.in. Dior.

Lorde powraca i wygląda na to, że jej krążek będzie najbardziej popowym ze wszystkich (jeśli posłuchamy tego co dzieje się w utworze „Green Light”). A może nieco bardziej melancholijne dźwięki jak w zaprezentowanej już balladzie pt. „Liability”?

 

Czytaj też: Lorde opublikowała playlistę swoich ulubionych utworów

„Niemal wszyscy w Los Angeles robią teraz muzykę,” powiedziała w wywiadzie z magazynem Elle. „Jest to wspaniałe jeśli (jak ja) nie jesteś skromnym introwertykiem. Trochę się w tym nie odnajduję.  W Nowej Zelandii byłam tylko ja i moja muzyka. Tutaj wszyscy pytają mnie, „Nad jakim projektem teraz pracujesz?” Mam już tego dość.” Lorde przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie nie raz siada na opuszczonej stacji metra, pisząc swoje utwory.

„Trochę się w tym nie odnajduję”.

Pomimo swojej ogromnej popularności, Lorde unika życia celebrytki. „Większość moich znajomych to ludzie, których poznałam będąc jeszcze „zwykłą dziewczyna,” mówi. „Źle czuje się w sytuacjach kiedy muszę być najmądrzejszą lub najfajniejszą osobą w pomieszczeniu. Moi znajomi nie myślą o mnie przez pryzmat sławy, większość z nich myśli, „Ella – dziwna dziewczyna z wypasionym domem.”

Lorde

Premiera krążka „Melodrama” już 16 czerwca.

Już za tydzień słuchajcie nas w audycji Stacja Kultura na antenie Radiowej Czwórki, gdzie będziemy mówić o „niezwykłej chorobie” Lorde, która wpływa na proces tworzenia jej muzyki.

Początek o godz. 10:05. Do usłyszenia!

Więcej w dziale News