Polub nas
Do góry

Tom Hanks i Meryl Streep w nowym filmie Stevena Spielberga

Ulubieni aktorzy we wspólnym projekcie.

Czasem, najlepszym sposobem na rozliczenie się z teraźniejszością jest spojrzenie w przeszłości. Wygląda na to, że Steven Spielberg uczni to swoim nowym filmem, dramatem opowiadającym o perypetiach The Washington Post z publikacją Akt z Pentagonu w 1971 roku

Według doniesień amerykańskiego magazynu Deadline w rolach głównych na ekranie pojawią się Tom Hanks Meryl Streep. Aktor wcieli się w rolę redaktora gazety, Bena Bradlee, a Streep, która bez dwóch zdań jest jedną z najpopularniejszych aktorek naszych czasów zagra wydawcę, Kay Graham.

Czytaj też: Filmy z Meryl Streep, które musisz zobaczyć

Ogromny chaos wywołany publikacją dokumentów z Ministerstwa Obrony, które rzuciły nowe światło na zaangażowanie amerykańskich wojsk w Wietnamie, obnażył jak bardzo potrzebna jest na świecie wolna i niezależna prasa. Zarówno The Washington Post jak i The New York Times zdecydowały się na publikację fragmentów dokumentów, a Sąd Najwyższy stanął wtedy po stronie mediów. W czasach kiedy, to Donald Trump bez ustannie podważa wiarygodność mediów, taki projekt zdaje się być bardzo „na czasie” o czym reżyser zapewne doskonale zdaję sobie sprawę.

Hollywood wciąż nie ma jeszcze pomysłu jak poradzić sobie z prezydenturą Trumpa, ale wszystko wskazuje na to, że genialny Spielberg podejmie ten temat jako pierwszy.

Produkcja oparta będzie na scenariuszu autorstwa Liz Hannah pt. „The Post”. Za produkcję filmu odpowiedzialni będą; Kristie Macosko Krieger, Amy Pascal i Steven Spielberg. Be względu na to jaki będzie wynik końcowy, nie możemy doczekać się filmu z taką obsadą.

Więcej w dziale FILM