Polub nas
Do góry

Upiorna Nicole Kidman w zwiastunie nowego filmu Sofii Coppoli

„The Beguiled.”

Kilka tygodni po premierze ostatniego odcinka serialu „Big Little Lies,” Nicole Kidman po raz kolejny udowadnia, że jest jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek w branży

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego filmu z udziałem Kidman pt. „The Beguilde” i jedno jest pewne… nie będzie to kolejny zwykły dramat. Aktorka wciela się w fascynująco upiorną postać Marthy Farnsworth, gospodynię żeńskiej szkoły z internatem własnego imienia. Zwiastun rozpoczyna się od obrazów idealnie funkcjonującej społeczności, momentalnie zmienia się w horror, napięcie rośnie, a my dowiadujemy się o zagadkowym morderstwie.

Przekonajcie się sami.

 

Czytaj też: Moulin Rouge trafi na Broadway w wersji musicalu

Film do którego scenariusz napisała Sofia Coppola (zasiada również na stołku reżysera) opowie o zacisznej szkole w stanie Virginia podczas Wojny secesyjnej, której jedna z uczennic spotyka w lesie rannego żołnierza (w tej roli Colin Farrell). Zabiera go za mury szkoły, gdzie czekając na wyzdrowienie staje się obiektem westchnień dwóch uczennic. Wszyscy dobrze wiemy, że gdy dwie kobiety kochają tego samego faceta to nie może się to skończyć happy endem.

colin farrel

W nadchodzącej adaptacji kultowej powieści, Coppola zdecydowała się nie zmieniać wielu szczegółów fabuły jedynie perspektywę filmu. W oryginale z 1971 roku z udziałem Clinta Eastwooda, film opowiedziany jest z perspektywy żołnierza, tymczasem Coppole bardziej interesuje życie kobiety.

„Głównym motywem historii jest dynamika jaka dzieje się w grupie zamkniętych ze sobą kobiet wśród których pojawia się mężczyzna,” powiedziała w wywiadzie z Entertainment Weekly. „To jeden z moich ulubionych projektów.”

W filmie pojawią się również Kirsten Dunst i Elle Fanning. Światowa premiera już 23. czerwca.

Więcej w dziale FILM