Polub nas
Do góry

Warszawa najlepszym miastem dla studentów Erasmusa

Według włoskiego dziennika „La Repubblica”.

Stolica Polski znalazła się w ścisłej czołówce rankingu w którym zebrano najlepsze do studiowania i mieszkania, miasta w ramach programu Erasmus. Sondaż opublikował dziennik „La Repubblica”

Organizując zestawienie, międzynarodowy portal Uniplaces brał pod uwagę m.in. koszty wynajmu mieszkania, opłaty za studia, średnie ceny posiłków w restauracjach, koszt biletu na komunikację miejską oraz liczbę państwowych uczelni.

Warszawa zdobyła miejsce 1. ze wszystkich piętnastu miast, które pojawiły się w rankingu.

Jak „tania” może być Warszawa, wie zapewne każdy jej mieszkaniec; brak opłat na wybranych uczelniach i liczne zniżki po okazaniu studenckiej legitymacji. Po drugiej stronie zestawienia tj. najdroższych miejsc do życia dla studentów programu Erasmus znalazł się Londyn, Paryż i Mediolan.

Czytaj też: 9 najlepszych lodziarni w Warszawie

W artykule „Erasmus, Warszawa jest najlepsza” zaznacza się, że zagraniczni studenci nie muszą znać polskiego, bo większość uczelni ma program wykładów i zajęć po angielsku, francusku i niemiecku. Według relacji jednego z profesorów, włoscy studenci opisują Polaków jako dobrze władających językami obcymi, gościnnych i zawsze gotowych do współpracy.

DUMA!

źródło: PAP

Więcej w dziale lifestyle