Polub nas
Do góry

Mamy zwiastun filmu Jacka White’a w którym opowie o historii muzyki

Człowiek wielu talentów, Jack White, tym razem przygotował film.

Na trzyczęściowy projekt składa się film dokumentalny, film fabularny oraz kolekcja nagrań. Wszystko to w ramach serii „American Epic”. White’a w przedsięwzięciu wspomogli legendarny producent i muzyk T Bone Burnett oraz aktor i reżyser Robert Redford

Efekt to „podróż w czasie do narodzin współczesnej muzyki”. Dokument wyemitowany zostanie 16 maja 2017 roku w stacji PBS oraz w BBC.

Zobacz zwiastun.

Czytaj też: Jack White zapowiada nowy album

Film „The American Epic Sessions” będzie mieć premierę 6 czerwca. Będzie hołdem, między innymi, dla rodziny Carterów i Mississippi Johna Hurta. Występują w nim Elton John, Willie Nelson, Beck, Nas, Alabama Shakes, Merle Haggard, Taj Mahal, Raphael Saadiq, The Avett Brothers, Los Lobos, Bettye LaVette, Steve Martin, Edie Brickell.

Soundtrack oraz box z wszystkimi 100 utworami z produkcji ukaże się 12 maja 2017 roku.

Jack White to amerykański rockman o polskich korzeniach. Rodzina jego matki pochodziła z Polski, on sam urodził się w Detroit. Sukces i uznanie zdobył, współtworząc duet The White Stripes, którego przebój „Seven Nation Army” wybrzmiewa na wszystkich stadionach sportowych. Artysta współtworzy również kapele The Raconteurs i The Dead Weather oraz stoi na czele wytwórni Third Man.

Więcej w dziale FILM